Apple Storeden Para İadesi Nasıl Alınır?

Apple Storeden Para İadesi Nasıl Alınır?

Müşterilerinin karşılaştığı sorunlara karşı duyarsız kalmayan Apple, herhangi bir nedenden dolayı bir hata neticesinde satın alınmış olan uygulamalar için para iade sistemini hayata geçirdi. Bir hata sonucu satın alma işlemi gerçekleştirilen ya da bilinçli olarak satın alma işlemi gerçekleştirilmiş olan uygulamadan memnun kalmayan kullanıcılara para iadesi işlemini yaparak çeşitli nedenlerden dolayı mağduriyet yaşayan müşterilerinin sorunlarına çözüm getiriyor.

Bilinçsiz ya da bilinçli olarak satın alma işlemi gerçekleştirilen uygulamalar sonrasında App Store’dan ödeme işlemi gerçekleştirilen parayı geri almak için hangi adımlar izlenmeli? Bu yazıda istemeden bir hata neticesinde satın alma işlemi gerçekleştirmiş olduğunuz ya da aldıktan sonra memnun kalmadığınız uygulamalar için ödemiş olduğunuz parayı nasıl geriye alabileceğiniz konusu anlatılmaktadır.

Adım Adım Apple Store’dan Para İadesi Alma İşlemi

1. Adım olarak; Buraya tıklayarak ” Apple Sorun Bildir” sayfasını açmanız gerekiyor.

2. Adım olarak; Apple Sorun Bildir internet sayfasına uygulamayı hangi Apple Kimliğini kullanarak satın alma yapmış iseniz yine aynı kimlik bilgisini kullanarak giriş yapmanız gerekiyor.

3. Adım olarak; Satın alma işlemini gerçekleştirmiş olduğunuz Apple kimlik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra ise son 60 günlük bir zaman dilimi içerisinde satın alma işlemini gerçekleştirmiş olduğunu uygulama, müzik, kitap, oyun vb. liste biçiminde görülür.

4. Adım olarak; Para iadesi almayı istediğiniz içerik ya da uygulamaların bulunduğu bölümde bulunan “Sorun Bildir” bölümüne tıklanarak işlem başlatılır.

5. Adım olarak; Sorun Bildir bölümüne tıklama işleminin sonrasında ekrana gelen ” Sorun Seç” kısmından sorununuzla ilgili olan seçeneği seçme (işaretleme) işlemi gerçekleştirilir.

6. Adım olarak; Seçme işlemini gerçekleştirmiş olduğunuz sorun sonrasında ” Bu sorunu açıklayın” yazan kısıma İngilizce olarak bir açıklama yazılması gerekir. Bu bölüme İngilizce olarak bir açıklama yazmanız için ille de çok iyi İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmez. Örneğin ; “I didn’t want to buy this application. I want refund.” şeklinde bir yazı yazmanız para iadesi işlemini gerçekleştirebilmeniz için yeterlidir.

7. Adım olarak; Apple yapmış olduğunuz bu kısa açıklamayı dikkate alacak ve satın almış olduğunuz ilgili uygulamanın ücretini ödeme işlemini gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartına 10 günlük bir zaman dilimi içerisinde geri yükleyecektir.

İadesi Gerçekleştirilen Uygulamaların Güncellemeleri İndirilebilir Mi?

Ancak burada akılda tutulması gereken önemli konu iadesi yapılan uygulamanın güncellemelerini yükleme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenle satın almış olduğunuz uygulamanın ücretini geri almak istediğiniz konusunda emin olmanızda büyük yarar olacaktır.

Bir cevap yazın